Mamy szachową mistrzynię Europy

s2011-09-28 21:51:00 Udostępnij

Alicja Śliwicka z UKS OPP Toruń została szachową mistrzynią Europy w kategorii juniorek do 10 lat. Prestiżowy tytuł osiągnęła z rewelacyjnym wynikiem, zdobywając w 9 partiach 8,5 pkt. (1 punkt za wygraną partię, 0,5 za remis, 0 za przegraną). Mistrzostwa odbywały się w Albanie (Bułgaria). Jednocześnie był to najlepszy wynik polskiej reprezentacji w tej imprezie. Poza szachistką z naszego województwa, Marcel Kanarek z klubu Hetman Politechnika Koszalińska zajął 2 miejsce w kategorii do 18 lat. Taką samą pozycję w gronie do 14 lat osiągnął Jan Krzysztof Duda z Krakowa. Dzięki trójce medalistów Polska zakończyła imprezę na 2 miejscu, tuż za szachową potęgą, jaką jest Rosja. Warto dodać, że mistrzostwo Starego Kontynentu to nie jedyne z tegorocznych osiągnięć Alicji. Wcześniej m.in. zajęła 2 miejsce w Pucharze Polski Juniorek do lat 10.